ZLÍNSKÝM KRAJEM

IVAN  MAREK  A  KOLEKTIV

Nakladatel: m-ARK
Rok vydání: 2005
Cena: 450 Kč

Obrazová publikace je díky rozsahu a jazykovým mutacím vhodná jako hodnotný osobní dárek, ale také jako suvenýr pro obchodní partnery, představující rozmanitost a atraktivity Zlínského kraje.
Koncepce obrazové publikace vychází ze snahy prezentovat Zlínský kraj jako zajímavý region, spojující jak osobité folklórní oblasti, tak překrásná zákoutí takřka nedotknuté přírody, stejně jako třeba technické skvosty historie i současnosti.a


MODRÝ ALBATROS

ALENA  BARTOŠÍKOVÁ

Nakladatel: Malovaný kraj
Rok vydání: 2008
Cena: 206 Kč

Povídková kniha ze železničářského prostředí, konkrétně ze stanic na trati Brno ¬ Vlárský průsmyk. Cennou devizou knihy jsou bezesporu ilustrace akademického malíře a znalce železnice Jiřího Boudy. Textem čtenáře provází kresby černobílé, uprostřed knihy je potom barevný oddíl s osmi barevnými litografiemi.


TŘICET TŘI ŽIVOTNÍCH CEST

ALENA  BARTOŠÍKOVÁ

Nakladatel: Chludil
Rok vydání: 2014
Cena: 219 Kč

Formou vzpomínek a rozhovorů jsou popisovány životní osudy pedagogů, odbojářů, hudebníků, folkloristů, spisovatelů, básníků a politiků, kteří měli nebo mají vztah k Uherskému Brodu.


VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ

JAROMÍR  SLAVÍČEK

Nakladatel: ELTISK
Rok vydání: 2015
Cena: 165 Kč

Ve světě je mnoho, přemnoho krásných míst. Takových, ve kterých je pořád co nalézat a obdivovat. Ale proč cestovat do vzdálených krajů. Vždyť i v našem regionu je překrásná příroda.Rovněž ale i stop po dávnější historii, zbytků hradů, hradisek, nebo podoby jen několika kamenů, které označují místa působení našich předků. A právě za takovými jsem se občas vypravoval, abych se mohl následně se čtenáři o své zážitky podělit. – Autor


POHLEĎTE, TO JE KRÁSA

JAROMÍR  SLAVÍČEK

Nakladatel: ELTISK
Rok vydání: 2015
Cena: 182 Kč

Asi se shodneme, že pohled „seshora“ na naší krajinu je tím asi nejkrásnějším. Pohled, kdy se díváme jakoby z ptačí výšky na krajinu pod sebou jako na celek s ostrůvky lesů, polí, luk, to vše protkané stužkami potoků a řek.
Nabízím nyní čtenářům řadu takových výhledových míst, které ve mně zanechaly tím, co jsem z nich viděl, nezapomenutelný dojem. – Autor


SLOVÁCKO VE VÍRU BAREV A CHUTÍ

IVAN  MAREK

Nakladatel: Region Slovácko
Rok vydání: 2016
Cena: 189 Kč

Obrazová publikace obsahující na 180 fotografií zachycuje celý turistický region Slovácko. Kniha má sloužit hlavně k propagaci, své místo si ale určitě najde i v knihovnách místních obyvatel Slovácka.


GENERÁL VĚRNÝ SVÉMU CÍSAŘI

RADOVAN  JANČÁŘ

Nakladatel: obec Huštěnovice
Rok vydání: 2016
Cena: 60 Kč

U příležitosti odhalení pamětní desky generála Rudolfa Králíčka (19. 1. 1862 – 4. 1. 1946), rodáka z Huštěnovic, byla vydána brožura Generál věrný svému císaři. Autor Radovan Jančář (o Králíčkovi psal již ve své knize Bojovali za císaře pána) se v ní takřka po sto letech snaží rehabilitovat jméno Rudolfa Králíčka a přichází s nově vypátranými a nikdy nepublikovanými informacemi o jeho životě. Brožuru o 32 stránkách vydala obec Huštěnovice.